Якщо для виробництва продукції Вам не вистачає самого виробництва (потужностей) і при цьому є необхідні сировина та матеріали, то пошук виробника і укладення з ним договору на переробку давальницької сировини – вдалий варіант. При цьому Ви, як замовник, отримуєте готову продукцію, не витрачаючись на запуск лінії, а переробник, як виконавець, завантажує свої виробничі потужності, не відволікаючись на питання збуту продукції.

Незважаючи на те, що за своєю природою договір на переробку сировини на давальницьких умовах є договором підряду, він має свої особливості:

  1. До операцій з давальницькою сировиною належать операції, в яких сировина замовника на конкретному етапі її переробки становить не менше 20% загальної вартості готової продукції.
  2. Право власності на давальницьку сировину в процесі переробки і на виготовлену з нього продукцію належить замовнику.
  3. Готова продукція повертається замовнику, але також за дорученням замовника може бути передана виконавцем іншій особі.
  4. Пропишіть в договорі процедуру заміни сировини на випадок якщо при проходженні технологічного процесу виявиться брак, щоб уникнути претензій з боку виконавця.
  5. Переробник відповідальний за збереження сировини, матеріалів і готової продукції.
  6. Виконавцю обов’язково необхідно повернути залишки сировини та основних відходів, так як вони належать замовнику.
  7. Сторони можуть передбачити розрахунки за переробку давальницької сировини шляхом передачі давальницької сировини або частини готової продукції у власність виробника. Важливо: виключення – платники єдиного податку.
  8. І замовник, і у виконавець обов’язково повинні мати КВЕД «виробництво».
  9. Для податкових цілей продукція, виготовлена ​​з власної сировини на давальницьких умовах для замовника є продукцією власного виробництва.
  10. Замовник може не використовувати РРО при продажу продукції власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту).

Comments

comments

Share This