1. Низький рівень податкового навантаження. Якщо аналіз виявляє, що у компанії податкове навантаження виявляється нижче середньогалузевого показника більш, ніж на 10%, виникають підстави для перевірки. Податківці вважають – якщо у компаній податкове навантаження менше навіть на 5-7%, вони практично гарантовано економлять на сплаті податків (якщо не знаходяться на спрощеній системі оподаткування або не є платником єдиного податку за період).
  2. Збитки протягом двох і більше років. У зоні ризику компанії зі збитками за даними останнього календарного року – при збереженні такої тенденції і за звітні періоди вже поточного року (навіть якщо в зазначені періоди в бухгалтерському обліку був прибуток).

Збиткові організації зі значними сумами відрахувань з ПДВ.

Збиткові організації з зарплатою нижче середнього рівня в своїй галузі.

Збиткові організації з позитивною динамікою виручки від реалізації.

  1. Великі суми податкових відрахувань. Якщо частка «вхідних» відрахувань з ПДВ у компанії перевищує 89% від суми нарахованого податку за рік.
  2. Темпи зростання витрат перевищують темпи зростання доходів. При підвищенні витрат компанії у порівнянні з попереднім звітним періодом, наприклад, в 1.8 рази, а доходів від реалізації – в 1.2 рази або зовсім не зростали, доведеться зіткнутися з перевіркою. Податківці вважають, що подібна невідповідність говорить про завищення витрат або заниження доходів компанії.
  3. Зарплата працівників нижче середнього рівня. Якщо рівень заробітних плат в компанії нижче середнього по галузі більше, ніж на 10%. Податківці вважають, що на підприємстві використовується сіра схема зарплат.
  4. Договори з посередниками. Якщо компанія не в змозі виконувати зобов’язання за договором унаслідок недостатніх матеріальних, часових або людських ресурсів.

При проведенні операцій з товаром, що не вироблявся компанією, або який не міг випускатися в заявленому в бухгалтерському обліку обсязі.

Якщо операції компанії здійснюються не за місцем її знаходження.

При виявленні взаємозв’язку між учасниками проведеної операції.

При здійсненні учасниками взаємопов’язаних операцій транзитних платежів.

  1. Компанія отримувала запит податківців, однак пояснень не дала. Якщо перевірка ДФС в рамках податкової перевірки виявить невідповідність зазначених даних, помилки в декларації, представника компанії можуть запросити для надання пояснень за допомогою письмового повідомлення. Після отримання даного документа потрібно внести відповідні виправлення до своєї податкової декларації або підготувати пояснення. Якщо не буде належної реакції на повідомлення, податківці запланують виїзну перевірку компанії.
  2. Зміна місцезнаходження. Якщо компанії під час виїзної перевірки намагаються змінити юридичну адресу, з метою отримання відстрочки для усунення порушень. За законом у ДФС немає права відмови компанії в знятті з обліку та перереєстрації.
  3. Відхилення рівня рентабельності від середнього по галузі. Якщо рентабельність активів або продажів компанії нижчі за середні показники по галузі і в аналогічній сфері від 10%.
  4. Взаємовідносини з підозрілими контрагентами. Відсутня інформація про фактичне місцезнаходження компанії-контрагента або її виробничих, складських та торгівельних площ.

Відсутність листування компанії-покупця і компанії-постачальника при укладанні договору.

Невідповідність умов договору правилам ділового обороту. Компанія не здійснює дії для стягнення заборгованості зі свого проблемного контрагента.

Comments

comments

Share This