У жовтні 2016 року втратив свою чинність старий Закон України «Про виконавче провадження», на заміну якому був прийнятий новий Закон України «Про виконавче провадження», який приніс з собою зміни самого процесу виконання рішення суду.

Отже, в чому ж полягає принципова різниця між новим і старим законами?

Перше, що варто відзначити: більше немає такого поняття, як добровільне виконання рішення суду. У контексті попереднього закону це означало, що якщо відкривається виконавче провадження, то у боржника було 7 днів на добровільне виконання рішення суду з моменту отримання постанови про відкриття виконавчого провадження, до того, як виконавець починав примусове виконання з усіма подальшими арештами, виконавчими зборами, тимчасовими обмеженнями в виїзді за кордон і т.д.

Зараз же, якщо відкривається виконавче провадження, то воно відкривається вже в стадії примусового виконання, що означає використання виконавцем всіх санкцій закону до моменту виконання боржником своїх обов’язків, включаючи моментальне нарахування боржнику виконавчого збору.

Новим законом значно звужені і змінені підстави для звільнення в сплаті виконавчого збору, які фактично надають на практиці один реальний шанс звільнення від сплати настільки неприємних 10% збору, а саме: виконання боржником своїх обов’язків за рішенням суду до моменту відкриття виконавчого провадження

Ще одним нововведенням став змінений порядок і підстави закриття виконавчого провадження. У ранній статті вже описувалися зміни закриття виконавчого провадження у разі відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, отриманим на підставі заочного рішення суду.

Проаналізувавши вже принаймні ці особливості нового закону і то, як він застосовується на практиці, можна зробити висновок, що законодавець зробив все, щоб максимально посилити реалізацію виконавчих проваджень та, з одного боку це здавалося б, не погано для тих людей, які стикаються в своєму житті з недобросовісними боржниками, а з іншого боку такий підхід заганяє в глухий кут сумлінних боржників, які в силу тих чи інших обставин не змогли закрити свій борг у позасудовому порядку.

З огляду на вищевказане, рекомендуємо по можливості погашати свої борги за рішенням суду до моменту відкриття виконавчого провадження або ж закривати таке виконавче провадження в найкоротші терміни. В іншому випадку наявність подібного виконавчого провадження може сильно ускладнити Ваше життя.

Comments

comments

Share This