Як показує практика, саме дії працівників, причому як нинішніх, так і колишніх, можуть привести до несприятливих наслідків для компанії або посадових осіб.
При цьому загрози, які виходять від працівника, можна умовно розділити на 5 видів:
- Вчинення співробітниками протиправних дій, які потрапляють під статті Кримінального кодексу України або Кодексу України про адміністративні правопорушення (крадіжка, шахрайство, відкати, проведення угод через підконтрольні компанії, комерційний підкуп, махінації з фінансовою звітністю, внутрішня змова, робота одночасно в декількох конкуруючих компаніях, використання ресурсів компанії в особистих цілях і т.д.).
- Вчинення співробітниками протиправних дій, які потрапляють під дисциплінарну відповідальність (порушення інструкцій, положень, кодексу етики та корпоративної поведінки і т.д.).
- Дії співробітників, які вже привели або можуть привести до залучення роботодавця до кримінальної або адміністративної відповідальності (нещасний випадок і т.д.).
- Вчинення законних дій, але таких, що завдають шкоди інтересам компанії (некомпетентні дії, несподіване звільнення і т.д.).
- Загрози, пов’язані з психологією і ЕГО людини (психологічна несумісність, амбіції, звички і т.д.).
З метою ліквідації або мінімізації загроз варто проводити заходи щодо кадрової безпеки при відборі кандидатів, прийомі на роботу, проходженні випробувального терміну, роботі і звільненні співробітника.
Кадрову безпеку важливо розглядати як обов’язковий елемент Абсолютного захисту бізнесу.