Дуже часто в своїй практиці ми стикаємося з питанням про те, як роботодавцю захистити себе від недобросовісних співробітників і убезпечити себе від витоку інформації.

Всі вважають, що достатньо підписати Договір про нерозголошення конфіденційної інформації і таким чином поставити співробітника в рамки. Ми ж, зі свого боку, рекомендуємо своїм клієнтам розробляти і впроваджувати комплекс документів, на яких зараз і зупинимося.

Перший документом є «Положення про комерційну таємницю і конфіденційну інформацію» Вашої компанії. У ньому необхідно передбачити:

  • поняття комерційної таємниці та конфіденційної інформації;
  • перелік відомостей, які складають комерційну таємницю;
  • перелік відомостей, що становлять конфіденційну інформацію;
  • порядок доступу до комерційної таємниці;
  • порядок захисту комерційної таємниці та конфіденційної інформації;
  • відповідальність за розголошення комерційної таємниці та конфіденційної інформації;
  • перелік осіб, відповідальних за розкриття, опублікування і доведення до відома зацікавлених осіб інформації про Вашу компанію.

Даний документ затвердити Загальними зборами або Наказом директора (в залежності від положень статуту підприємства) і звичайно ж ввести в дію по підприємству Наказом керівника і ознайомити членів трудового колективу з даним  документом.

Другий документ – «Угода про нерозголошення конфіденційної інформації та комерційної таємниці». У ній передбачити: предмет угоди (визначити поняття комерційної таємниці та конфіденційної інформації), права і обов’язки співробітника, права і обов’язки роботодавця, відповідальність сторін та прикінцеві положення. Фактично, такий документ є, на відміну від першого документа, угодою між роботодавцем і працівником.

Третім документом є «Зобов’язання про нерозголошення комерційної таємниці та конфіденційної інформації». Воно являє собою витяг з «Положення про комерційну таємницю і конфіденційну інформацію» та «Угоди про нерозголошення комерційної таємниці та конфіденційної інформації», в якому деталізується відповідальність співробітника і передбачається можливість притягнення до моральної відповідальності, а саме до публічного осуду і можливості надання негативних рекомендацій майбутнім роботодавцям.

І звичайно ж Трудового договір (Контракт). Ми всім своїм клієнтам рекомендуємо укладати письмовий трудовий договір. Особливістю такого документа є те, що в ньому необхідно прописати зобов’язання про неконкурентність: це європейська практика і вона позитивно розвивається останнім часом в Україні.

Основне правило: «Дані документи повинні бути між собою пов’язані».

Пам’ятайте, що Ви завжди можете звернутися до співробітників Юридичної фірми «Партнерс» та отримати якісну юридичну допомогу та відповіді на всі Ваші питання.

Comments

comments

Share This