(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

Буває, що громадські об’єднання, зважаючи на відсутність будь-яких чітко виражених кордонів в сфері їх діяльності, починають вести:

1) благодійну діяльність, яка передбачає під собою або посередницькі послуги між благодійними особами та особами, які пожертвування;

2) Самі стають одержувачами благодійних пожертвувань і використовують їх для досягнення своїх статутних завдань, в кращому випадку пов’язаних з благодійною діяльністю.

Слід врахувати такий момент – згідно Закону України «Про благодійної допомоги та благодійні організації» благодійними організаціями можуть бути юридичні особи, у яких благодійна діяльність є основним видом діяльності.

Оскільки основним видом діяльності громадських об’єднань не є благодійна, то, отже, претендувати на статус благодійних організацій громадські не можуть.

Благодійні пожертви – призначення платежу, передбачене для надання благодійної допомоги відповідними благодійними організаціями.

Однак, згідно з новою редакцією закону України «Про благодійної допомоги та благодійні організації» громадські об’єднання можуть отримувати благодійні пожертви на підставі договорів про публічне зборі благодійні пожертвування, укладених з відповідними благодійними організаціями, мають право отримувати благодійні пожертвування з їх подальшим перерахуванням / передачею таким благодійним організаціям .

Виходить така система правовідносин, при яких громадська організація є так би мовити посередником, який може володіти необхідною кількістю ресурсів для швидкого і ефективного збору благодійних пожертвувань.

Що стосується того, в якій формі відбуваються правовідносини між громадськими об’єднаннями та платниками благодійних пожертвувань, то природа таких правовідносин регулюється договорами про надання благодійних пожертв (хоча це більше характерно швидше для юридичних осіб, ніж для фізичних осіб).

При цьому платники благодійних пожертвувань повинні володіти всією інформацією про те, яка допомога буде надана в результаті отримання таких пожертвувань, реквізити благодійної організації, якій в результаті будуть переведені благодійні пожертвування, а також отримувати звіт про використання таких благодійних пожертвувань.

Comments

comments

Share This