(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

З 01.01.2013 року набрав чинності Закон України «Про громадські об’єднання» згідно з яким змінилися положення щодо статусів і території діяльності громадських об’єднань.

Раніше громадські об’єднання мали міжнародний і всеукраїнський статуси, в той час як діяльність громадських об’єднань обмежувалася територіями районів, міст, всієї України, зарубіжжя. Інакше кажучи, якщо громадське об’єднання бажало вести свою діяльність на території всієї України, їй обов’язково було потрібно отримання всеукраїнського статусу, а якщо статутні цілі і завдання, як і реальна діяльність, такого об’єднання припускали діяльність за кордоном, потрібно для такого громадського об’єднання отримання міжнародного статусу .

Однак, починаючи з 2013 року в новій редакції Закону «Про громадські об’єднання» були нівельовані вимоги законодавства щодо обов’язкового отримання всеукраїнського та міжнародного статусів. Так, Законом було скасовано обмеження територій діяльності громадських об’єднань і на сьогоднішній день вже немає таких статусів як районні, міські або міжнародні громадські об’єднання відповідно до чинного Закону.

Законом передбачена діяльність громадських об’єднань на території всієї України, а також за її межами, якщо статут об’єднання передбачає таку діяльність.

Єдиний статус, який залишився на сьогоднішній день – це всеукраїнський. Варто відзначити, що будь-якого особливого правового визначення такого статусу його наявність не надає. Але, якщо громадське об’єднання є реально діючою юридичною особою, яка бажає зручної та ефективної діяльності на території України, то Вам варто задуматися про отримання такого статусу для Вашого об’єднання, хоча воно і пов’язане з безліччю нелегких нюансів.

Так, отримання всеукраїнського статусу для громадського об’єднання обов’язково передбачає формування і реєстрацію відокремлених підрозділів в 14 адміністративно-територіальних одиницях України.

Реєстрація таких підрозділів вимагає наявності: як мінімум 3-х членів громадського об’єднання в регіоні, юридичної адреси для такого підрозділу, а також у випадках, передбачених статутом самого об’єднання – положення такого відокремленого підрозділу.

Як тільки необхідну кількість відокремлених підрозділів буде зареєстровано, необхідно подати передбачений законодавством пакет документів з метою підтвердити інформацію про створення таких відокремлених підрозділів та отримати всеукраїнський статус. При цьому адміністративний збір за отримання всеукраїнського статусу не сплачується.

Comments

comments

Share This