(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

«02» жовтня 2017 року Державна фіскальна служба України в листі № 2092/6 / 99-99-15-02-02-15 / ІПК роз’яснила свою позицію щодо неприбуткових організацій, які ведуть господарську діяльність.

Досить часто неприбуткові організації (громадські об’єднання, благодійні фонди / організації) прописують в своїх статутних документах положення про те, що мають право вести господарську діяльність, яка відповідає статутним цілям і завданням.

Однак фіскальний орган в своїх висновках (нехай і індивідуальних) дотримується такої позиції, що наявність в статуті неприбуткової організації положень про те, що організація:

– є неприбутковою і не здійснює діяльність, спрямовану на отримання прибутку;

– здійснює господарську та іншу комерційну діяльність

є неприпустимим і таким, що суперечить не тільки один одному, але і самим положенням Податкового кодексу України.

Але така позиція вельми спірна, оскільки суперечить чинному законодавству.

Так, ч. 5 ст. 131 Господарського кодексу України закріплює право благодійних та інших неприбуткових організацій вести неприбуткову господарську діяльність. Іншими словами, положення чинного нормативно-правового акта дають всі можливості неприбутковим організаціям вести без побоювання господарську діяльність, але з урахуванням того, що така діяльність буде вважатися неприбутковою.

Як прийнято, таку діяльність практично завжди «підв’язують» під статутні цілі і завдання, щоб, в разі будь-яких перевірок з боку контролюючих органів, звести всі питання про виникнення тих чи інших грошових коштів до мінімуму.

Тому, якщо Ви готуєте статутні документи по своїй неприбуткової організації: будь-то первинна реєстрація або перереєстрація, Ви спокійно можете прописувати в таких документах право на ведення неприбуткової (яка не передбачає отримання доходу / прибутку) господарської діяльності. На практиці податківці рідко займаються перевіркою статутних документів суб’єктів господарювання, але при цьому більшу увагу приділяють фінансовим транзакціями. Якщо ж у Вас або Ваших контрагентів в фінансових документах немає жодних порушень податкового або фінансового законодавств, то і з великою ймовірністю чекати настання проблем не доведеться. Але якщо представники податкової будуть не згодні з такими положеннями в Ваших документах – не варто побоюватися відстоювати свої інтереси в судах.

Comments

comments

Share This