(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

Достатньо часто в своїй діяльності компанії стикаються з тим, що податкова в односторонньому порядку розриває договір про визнання електронної звітності. Основною причиною є відсутність підприємства за адресою, яка вказана в ЄДР. Податківці зловживали своїми правами, передбаченими ст.ст.651, 653, 654 Цивільного кодексу України. Такими діями податкова блокує діяльність підприємства і відповідно чекає поклонів і вирішення даних питань. Але, законодавець став на бік платників податків і прийняв Закон України від 24.12.2015 р № 909 –VIII, яким доповнив ст. 49 Податкового кодексу України пунктом 49.4 нормою про те, що якщо податковий орган в односторонньому порядку розірвав договір про визнання електронних документів, такий платник має право подати звітність на паперовому носії особисто або поштою.

Таким чином, Верховна Рада України позбавила контролюючі органи права шантажувати платників податків щодо неприйняття електронної звітності. Якщо працівники контролюючого органу в односторонньому порядку розірвали договір і відмовляють Вам в прийнятті будь-яких декларацій, то сміливо відправляйте їм «простирадла» (документи) в паперовому вигляді поштою, і нехай самі вводять всі дані в свої бази.

Тільки звертаємо Вашу увагу на п.49.5. ст. 49 Податкового кодексу, що при відправлені податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації. У той же час, Ви повинні почати процедуру укладення нового Договору про визнання електронної звітності.

При виникненні будь-яких питань, які можуть виникнути після того, як Ви відправили декларації в паперовому вигляді, Ви завжди можете звернутися до висококваліфікованих юристів «Юридичної фірми «Партнерс», які знають, як пояснити податківцям, що і як потрібно робити, і що вони роблять незаконного.

Comments

comments

Share This