Виконавче провадження на практиці являє собою затягнуту за часом процедуру, яка спрямована на задоволення вимог стягувача за рахунок майна і доходів боржника, та  яка супроводжується цілою низкою дій з боку як виконавчої служби, так і самого боржника, підсумком якого стане або процедура, що затяглася на роки і не дає боржнику спокійно жити і розпоряджатися майном, що перебуває в його власності, або ж погашення боргів перед стягувачем та придбанням в результаті цього нових боргів.

Але що ж робити якщо у боржника є майно або активи в його власності, які необхідні йому для ведення своєї господарської діяльності без зайвих проблем і арештів з боку виконавчої служби не дають розпоряджатися таким майном / активами вільно.

Одним з таких способів зняття арешту за допомогою судових розглядів є оскарження рішення, за яким у виконавчу був направлений виконавчий лист, в апеляційному суді.

Даний варіант буде реальний зрозуміло тільки в тому випадку, якщо справа, по якому стягується заборгованість не була розглянута далі ніж в суді першої інстанції.

В такому випадку, підготовка і подача обґрунтованої апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції і ухвалення апеляційним судом такої скарги з відкриттям по ній виробництва буде тим самим підставою для закриття виконавчого провадження та зняття всіх арештів на увазі повернення виконавчого листа в суд, який його видав.

Такий захід не є абсолютним, оскільки не дає гарантії повторного відкриття виконавчого провадження та повторного накладення арештів на майно боржника в такому випадку. Навпаки подібна дія є відстрочкою для можливої ​​передачі свого майна на інших осіб і виведення активів щоб уникнути подальших арештів і вирішити всі питання, пов’язані з таким майном або активами.

Comments

comments

Share This