(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

1. Встановлюємо рівень конфіденційності. Звичайно, не завжди ми отримуємо інформацію про це (але повинні зробити всі дії для його встановлення).

На практиці встановлюються різні рівні, наприклад:

– таємний;

– для внутрішнього користування (конфіденційна інформація);

– для ознайомлення;

– для інформування (відкрита інформація та призначена необмеженому колу осіб) тощо.

Визначати рівень конфіденційності інформації повинен звичайно ж відправник такої інформації та/або документів. Можливо, внутрішнім документами (Положеннями) встановлюється такий параметр.

Рекомендуємо при отриманні інформації та/або документів додатково запросити у “автора” інформацію про рівень конфіденційності.

  1. Після визначення рівня конфіденційності визначаємо порядок використання:

секретна інформація – не підлягає оприлюдненню, цитуванню. Єдине, що можна сказати: “інформація про _____ віднесена до секретної”;

інформація для внутрішнього використання – може бути оголошена виключно на підставі письмової згоди автора;

інформація для ознайомлення – підлягає передачі третім особам при чіткому дотриманні правил цитування.

інформація для інформування – може бути використана за умови не порушення прав авторства.

  1. Правила використання інформації.

– дотримуватися авторських прав. При підготовці свого матеріалу необхідно обов’язково вказувати: автора, цитату і робити посилання на першоджерело.

– інформація може бути передана своїми словами, але ми обов’язково вказуємо: “як запропонував _______, можливі випадки ____”.

Так само не варто забувати про презумпцію авторства, під якою розуміється, що автором вважається особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору.

Звертаємо Вашу увагу, що для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація таких прав. Класичний порядок використання матеріалів – це наявність договору з автором.

Хронологія дій при використанні інформації:

– визначити рівень конфіденційності (для внутрішнього використання);

– запросити дозвіл у відправника на використання інформації для підготовки свого матеріалу;

– після отримання дозволу та при оформленні свого матеріалу вказувати: “в статті, підготовленій _____, було винесено ряд пропозицій, а саме: ___”.

Розуміємо, що досить важко стежити за такими аспектами і правилами, але відповідальність за використання чужих матеріалів без зазначення автора – карається законом.

Так само, звертаємо Вашу увагу на нововведення 2017 року, а саме: ст. 52-1 Закону України “Про авторське право і суміжні права”, вона встановлює особливу процедуру звернення до можливого порушника.

Це основні наші рекомендації для мінімізації можливих негативних наслідків в майбутньому.

Comments

comments

Share This