(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

Якщо роботодавець порушив вимоги законодавства про оплату праці, його можуть притягнути до адміністративної відповідальності, наприклад, за виплату зарплати в неповному обсязі або з порушенням строків, або до кримінальної – за умисну ​​невиплату заробітної плати за період більше ніж за один місяць.

Рішення про притягнення до відповідальності приймає суд.

Адміністративна відповідальність настає лише за умови, що характер порушень не тягне за собою кримінальної відповідальності. Тобто якщо в діях відповідної посадової особи немає ознак злочину.

Роботодавця притягнуть до кримінальної відповідальності, якщо у компанії є гроші, але роботодавець умисно їх не виплачує або використовує грошові кошти, призначені для виплати зарплати не за цільовим призначенням. В цьому випадку роботодавця можуть покарати штрафом, виправними роботами, позбавленням права обіймати певні посади або здійснювати певну діяльність або позбавленням волі.

При цьому якщо до притягнення до кримінальної відповідальності, виплата заробітної плати буде здійснена, роботодавець буде звільнений від такої відповідальності.

Comments

comments

Share This