(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua
  1. Перше, що потрібно зробити – вивчити рішення податкового органу про проведення виїзної перевірки. Виникали ситуації, коли компанію відвідували несправжні інспектори. Тому відповідальному за взаємодію з інспекторами потрібно доручити переписати дані інспекторів. Йому потрібно зателефонувати до податкової, щоб з’ясувати – чи дійсно такі співробітники працюють у штаті. Такі заходи рекомендують і самі податківці. Але, не слід перешкоджати законному відвідуванню території податківцями. Коли інспектори прийшли на підприємство, потрібно спільно зі своїм головним бухгалтером або юристом ознайомитися зі податками та періодом, що підлягають перевірці. Слід нагадати, що податкова перевірка може проводитись виключно за останні три роки.
  2. Підготуйте спеціальне приміщення для інспекторів. Не завжди виїзна податкова перевірка може проводитись на об’єкті платника податків. Слід підготувати інспекторам окреме приміщення, обмеживши при цьому доступ до оригіналів і виключивши спілкування з працівниками компанії. Щоб не було розбіжностей з інспекторами, після надходження інформації про плановану виїзної перевірки, до інспекції слід відразу направити лист із зазначенням місця проведення перевірки.
  3. Дотримуйтесь терміни подання документів. Дата початку виїзної перевірки – день винесення відповідного рішення податкової інспекції. Далі про нього співробітник податкової повинен повідомити директора (або ж представника компанії за дорученням) про таке рішення під розписку. Зазвичай разом з даним рішенням вручається також вимога компанії надати копії документів. Отже, у інспекторів є право в перший день вимагати оригінали. Але справедливості заради скажемо, що вони не завжди вдаються до таких заходів. У підприємства за законодавством є 10 днів для підготовки копій потрібної документації.
  4. Проінструктуйте співробітників, як потрібно поводитися під час перевірки. Основне завдання працівників при перевірці – не нашкодити. Їх слід проінспектувати – точно слідувати вказівкам головного бухгалтера і уникати розмов з інспекторами. Спілкуватися з інспекторами повинен призначений вами співробітник з достатніми навичками і досвідом – як правило, вибір робиться на користь головного бухгалтера. Всім топ-менеджерам, особливо працюючим в філіях, потрібно донести, що вони повинні будуть надати необхідні документи без зайвих погоджень відразу ж при першій вимозі головного бухгалтера.
  5. Переконайтеся, що в архіві є всі оригінали, а в оригіналах – всі підписи. Досить поширені ситуації, коли працівники передають в бухгалтерію копії, обіцяючи принести оригінали пізніше. В результаті бухгалтерії доводиться вести облік господарської операції без наявності оригіналу, що суперечить законодавству. Проходить час, змінюються співробітники, але оригінали так і не передаються. Такі порушення виявляються практично за результатами кожної перевірки, тому обов’язково потрібно контролювати наявність оригіналів в бухгалтерії, також зазначення всіх необхідних підписів і реквізитів на місці. Адже практика підтверджує поширеність проблеми у вигляді відсутності підписів посадових осіб.
  6. Віддаючи документи, видаліть з них зайві позначки. Бухгалтери під час роботи з документами нерідко залишають різні позначки на оригіналі олівцем. Через певні позначок інспектори можуть зробити висновки, що підприємство не мало належної обачливості під час операції, що провокує певні претензії з їх боку.
  7. Фіксуйте в реєстрах, які документи Ви передаєте інспекторам. Рекомендується відображати в реєстрах надання всіх документів – включаючи оригінали і копії. Складаються реєстри в 2 примірниках, вони повинні обов’язково завірятися підписом обох сторін. Дане розпорядження в присутності інспекторів потрібно віддати головному бухгалтеру. Завдяки цьому компанія виграє час і зрозуміє, що потрібно податківцям.
  8. Слід перевірити архіви – якщо виникнуть складнощі в пошуку документа, потрібно внести відповідні зміни в свій порядок зберігання. Групуйте документи в архівах по роках, а не по контрагентам. Деяким здається, що не може бути нічого простіше для забезпечення схоронності документів – досить підшити їх в папку і зберігати. Але проводиться перевірка за певні періоди – якщо групувати договори не по роках, а по контрагентам, знадобляться додаткові витрати часу для пошуку, і співробітника доведеться відволікати від прямих обов’язків.

Comments

comments

Share This