(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

Масове «закриття СПД / ФОП / ФЛП / НП», тобто припинення підприємницької діяльності – не новина.

На початку 2017 року відтепер уже колишні підприємці стояли у величезних чергах до державного реєстратора для подачі заяви про припинення підприємницької діяльності.

Але чи достатньо тільки подачі цієї заяви, щоб повністю виключити претензії податкового органу зі стягненням штрафних санкцій?

Однозначно ні.

Припинення підприємницької діяльності тільки зупиняє обов’язок оплати податків і подання звітності.

Надалі, при наявності підстав, контролюючий орган може призначити і провести документальну перевірку такої фізичної особи – платника податків з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України.

Швидше за все, Ви будете «нецікаві» для контролюючого органу, якщо:

– поточний рахунок закритий / не було рахунку;

– не було найманих працівників;

– останні 3 роки діяльність не велася;

– звіти здавалися своєчасно.

Таким чином, після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, фізична особа продовжує обліковуватися в контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від здійснення підприємницької діяльності.

Тому така фізична особа повинна забезпечити остаточні розрахунки по податках від здійснення підприємницької діяльності і у встановлені терміни подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Для підтвердження відсутності претензій з боку контролюючих органів необхідно, в залежності від Вашої ситуації, самостійно ініціювати податкову перевірку.

Звернення до фахівця також знадобиться якщо податковий орган самостійно вже ініціював перевірку. В такому випадку юрист повинен забезпечити Вам захист від неправомірних донарахувань.

Якщо Ви вирішили припинити підприємницьку діяльність і хочете бути впевненими, що у контролюючого органу не виникнуть претензії, запишіться на первинну безкоштовну консультацію юриста, яка дозволить виявити наявність потенційних проблем і захистить від неправомірних донарахувань.

 

Comments

comments

Share This