(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

Останнім часом спостерігається тенденція зменшення кількості перевірок контролюючими органами, пов’язаними з низкою організаційних і законодавчих змін. Але, ми з свого боку, не рекомендували забувати про загальні положення та порядок проведення податкових перевірок. Важливим моментом, на якому необхідно зупиниться – це право проведення перевірки в приміщенні контролюючого органу і вимоги до призупинення термінів перевірки.

Відповідно до загального правила, власнику компанії потрібно виділити інспекторам приміщення для проведення перевірки та забезпечити нормальні умови для роботи наявність техніки, канцелярських товарів тощо.). В іншому випадку, якщо компанія не може забезпечити таких умов, у працівників податкової є право наполягати на перевірці в приміщенні ДФС. Можливі ситуації, коли податківці пропонують проведення виїзної перевірки на території податкового органу, але такий варіант передбачає безліч недоліків і небезпек для самого підприємства.

Іноді, можна спробувати виграти час та «затягнути строки перевірки» і це буде означати, що з боку контролюючого органу запиняється перевірка.

Строк виїзної перевірки встановлюється Наказом. Можливість її призупинити інспектори мають тільки за певних умов: для проведення зустрічних перевірок контрагентів. Можливо лише одне призупинення в розрахунку на кожного контрагента; для організації та проведення експертиз; щоб отримати дані від державних органів зарубіжних країн; щоб перекласти українською мовою документи отримані від платника податків на іноземній мові.

Оформлятися призупинення та відновлення перевірки повинно рішенням керівника (або заступника) податкового органу. При призупинення перевірки потрібно простежити, щоб в рішенні податкової вказувалася причина такого призупинення. В іншому випадку у вас є право оскаржити дане рішення через невідповідність Податкового кодексу. Важливо враховувати – при призупиненні перевірки також будуть припинені дії податківців щодо подальшого витребування документації. Тому вони повинні повернути компанії оригінали, винятком стають лише отримані в ході виїмки документи. Також передбачено призупинення дій перевіряючих на території компанії. При порушені законодавства зі сторони працівників контролюючих органів юристу або головному бухгалтеру даний факт потрібно зафіксувати документально. Якщо інспектори вирішать притягнути компанію до відповідальності в майбутньому, на ці документи можна посилатися для скасування постанови перевіряючих (через суд або звернення до вищестоящого податкового органу).

Comments

comments

Share This