(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

Договір – це письмовий документ, підписаний сторонами, складений за певними правилами і який містить обов’язкові положення. У ньому передбачаються умови, які визначають дії сторін для досягнення певної мети.

Основні правила (принципи) укладення договору:

  1. Свобода договору, який означає, що:

– до укладення договору не можна примушувати (за винятком випадків, коли в силу закону сторона не має право відмовити в підписанні);

– умови Договору можуть бути будь-якими та не суперечити законодавству;

– учасники договору мають право вибирати партнерів / контрагентів (але при їх виборі повинні проявляти належну обачність).

  1. Закон зворотної сили не має: зміни в законодавстві не впливають на зміст договорів, укладених до набрання ними чинності. Сторони мають право виключно за взаємною згодою вносити до нього зміни і приводити у відповідність до чинного законодавства шляхом підписання додаткових угод або інших документів, які вказані в самому договорі. Такі дії є правом, а не обов’язком сторін.
  2. Істотні умови договору: ті умови, які вимагають від сторін погодження, встановлені законом (предмет і ті умови за якими сторонами повинен бути досягнутий компроміс):

– предмет договору – це і є мета договору, а саме досягнення конкретного результату. Для досягнення цього результату сторони встановлюють обов’язки, які необхідно виконати, і права, якими він буде досягатись.

Таким чином: зобов’язання однієї сторони породжують право іншої сторони вимагати їх виконання. Звичайно ж, є і вимоги до зобов’язань (повинні виконуватись в суворій відповідності з умовами самого договору; повинні виконуватись в суворій відповідності до вимог закону; повинні виконуватись в суворій відповідності до звичаїв ділового обороту).

– і для кожного виду договору свої істотні умови: ціна, строк, порядок виконання, інші умови.

Якщо сторони не дійдуть згоди щодо всіх істотних умов договору, то такий договір не може вважатися укладеним.

  1. Відповідальність за договором (штрафи, неустойки, компенсаційні виплати, оплата збитків, податкові наслідки). Положення про відповідальність дозволяють не зловживати правами і не стягувати більше, ніж понесено збитків.

Пам’ятайте, що договір – це основа підприємницької діяльності і тому правильне його складання дозволити Вам значно скоротити можливість виникнення негативних наслідків.

Comments

comments

Share This