(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

Якщо Ви бажаєте розпочати підприємницьку діяльність, як фізична особа – підприємець і для більшої зручності в своїй подальшій діяльності бажаєте вибрати найбільш сприятливу для Вас систему оподаткування, то дана стаття буде для Вас дуже корисною.

Як відомо, в Україні діють дві системи оподаткування, а саме: загальна система (база податку – величина, яка виходить в результаті віднімання суми витрат із суми доходів) і спрощена система оподаткування (база податку – виручка підприємства, тобто податок сплачується з усієї суми доходу ) – вона ж єдина система (або «спрощенка»).

Кожна з перерахованих систем оподаткування є актуальною для певних видів підприємницької діяльності.

На практиці більшість фізичних осіб – підприємців вважають за краще в своїй діяльності спрощену систему оподаткування з більш структурованою системою сплати податків і зборів.

ФОП-платники єдиного податку розділені на три групи:

1-я група: роздрібний продаж товарів (виключно на ринках) і надання побутових послуг населенню. При цьому для платників цієї групи встановлені обмеження:

– торгівля виключно на ринках;

– без використання праці найманих працівників;

– виручка не повинна перевищувати 300 000,00 грн. за один календарний рік.

2-а група: надання послуг населенню та / або платникам єдиного податку; виробництво та / або продаж товарів (кому завгодно); діяльність у сфері ресторанного бізнесу. обмеження:

– не більше 10 найманих працівників;

– виручка не більше 1 500 000,00 грн. на рік.

3-тя група: будь-які види діяльності, крім тих, які заборонені для платників єдиного податку. Обмеження тільки одне:

– виручка не повинна перевищувати 5 000 000,00 грн. на рік.

При цьому:

– послуги з оцінки нерухомості;

– посередницькі послуги в сфері нерухомості;

– продаж, ремонт, виробництво ювелірних виробів та виробів з дорогоцінних каменів і дорогоцінних металів

можуть бути тільки в третій групі.

Таким чином, Вам варто приділити особливу увагу тим видам економічної діяльності, які ви вибираєте. Згідно з п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України передбачено вичерпний перелік видів діяльності, які не дозволять Вам вибрати спрощену систему оподаткування, так що обов’язково звертайте на це увагу.

Comments

comments

Share This