(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

Реєстрація торгової марки у відповідності до діючого в Україні законодавства складається з таких етапів, як реєстрація первинних документів та попередня експертиза, встановлення дати подачі документів, формальна експертиза, кваліфікаційна експертиза, підготовка до державної реєстрації та публікації, а також державна реєстрація торгової марки.

З вищезазначених етапів двома самими основними при реєстрації є формальні та кваліфікаційні експертизи.

Дані експертизи встановлюють відповідність бібліографічних даних, зазначених у матеріалах заявки з реальним зображенням торгової марки (знаку для товарів і послуг), а також унікальності такої торгової марки та її відмінності від вже існуючих марок.

Самою проблематичною та тривалою реєстрацією є етап кваліфікаційної експертизи, при якій співробітники Укрпатенту проводять аналіз торгової марки на предмет її унікальності.

Якщо база даних Укрпатенту видає схожість вашої торговельної марки з вже зареєстрованими, то в такому випадку з дуже великою вірогідністю співробітники Укрпатенту нададуть вам повідомлення про попередню відмову від реєстрації торгової марки, за причин її подібності з існуючими настільки, що їх можна сплутати.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в такій ситуації необхідно звернути увагу на той факт, що повідомлення про попередню відмову видається разом із наданням заявнику (його представнику) двомісячного терміну для надання аргументованої відповіді на таке повідомлення.

За цей термін заявник може, звернувшись до Укрпатенту, отримати інформацію по знакам, які схожі на його та бібліографічні дані таких знаків. Вивчивши таку інформацію та розуміючи природу свого знаку та тих, що порівнюються, заявник приймає рішення – надавати аргументовану відповідь або ж забрати документи, подані для реєстрації.

У разі підготовки відповіді – звертаємо Вашу увагу на необхідність використання як можна більш конкретного та змістовного порівняльного аналізу Вашого знаку із тим, що беруться для порівняння.

Укрпатент може прийняти рішення про відповідність вашої торгової марки вимогам закону і зареєструє таку торгову марку.

Пам’ятайте, що отримання негативного рішення – це ще не привід думати, що немає реальних правових механізмів зміни такого рішення / його подолання.

В крайньому випадку, якщо Ваші аргументи не будуть вислухані співробітниками Укрпатенту, то завжди є можливість судового обґрунтування рішення про відмову в реєстрації торгової марки (знаку для товарів і послуг).

Comments

comments

Share This