(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

Договір – це сукупність умов, що визначають дії сторін для досягнення його цілей. Кожен складений у відповідності до законодавства договір повинен відповідати такій структурі:

  1. Преамбула. У ній ми відображаємо інформацію про те: хто сторони; які особи представляють сторін і на яких підставах (документи); найменування сторін, іноді зустрічаються податкові статуси і реквізити.
  2. Предмет. Той результат, та мета заради якої сторони вступають в договірні відносини. Іноді, в даний розділ необхідно включати основну механіку співпраці сторін, тобто прописати механіку договору.
  3. Права і обов’язки. Це ті дії, які сторони мають зробити для того, щоб досягти бажаного результату (предмет договору).
  4. Ціна та порядок розрахунків. Не для всіх договорів це положення є суттєвим, проте для того, щоб ясно і чітко формулювати положення договору, ми повинні розуміти, як буде відбуватися оплата, за яких умов, на яких умовах, в який момент одна сторона стає зобов’язаною сплатити за те, що зробила інша сторона.
  5. Зміна, припинення і розірвання договору. Це основний і проблемний момент. Він є причиною виникнення конфліктів, суперечок.
  6. Відповідальність сторін. Необхідно прописати механізми, які дозволять захистити інтереси всіх учасників.
  7. Термін вступу в силу. Важливий фактор. Саме з цього моменту сторони набувають права і у них з’являються обов’язки.
  8. Термін дії договору. Дуже часто бувають ситуації, коли термін договору закінчився, а взаємовідносини тривають. В цьому випадку необхідно розуміти якими нормами і правилами будуть регулюватися такі відносини після того, як договір вичерпає свій термін.
  9. Форс-мажор (обставини непереборної сили). Ті обставини, які сторони не можуть передбачити: техногенні, громадські та соціальні явища і т.п. В даному розділі необхідно передбачити порядок отримання довідок та повідомлення про виникнення таких обставин.
  10. Вирішення спорів.
  11. Реквізити та підписи сторін. В даний розділ можна включити інформацію про факсиміле і вказати про можливість його використання.
  12. Невід’ємні частини договору: додатки; протоколи; акти; додаткові угоди; документи, необхідні для обчислення і сплати податків; документи, що підтверджують невиконання або неналежне виконання умов договору; інші документи про які сторони домовилися.

Така структура допоможе Вам орієнтуватися в договорах і наддасть розуміння про те, а як же все-таки повинен виглядати договір.

Comments

comments

Share This