Як часто на співбесіді при прийомі на роботу Ви чули терміни «стажування» або «випробувальний термін»? Чи є різниця між цими поняттями і в чому?

Перед тим як визначити відмінності, варто уточнити: «стажування» або «випробувальний термін» використовуються в трудових правовідносинах, тобто якщо ви працюєте за цивільно-правовим договором або, як кажуть, «неофіційно», дані поняття не повинні застосовуватися .

Отже, випробувальний термін:

  1. може бути встановлений тільки при укладенні трудового договору.
  2. встановлений випробувальний термін не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, – шести місяців.
  3. умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.
  4. на весь випробувальний термін на працівників поширюється законодавство про працю.

стажування:

чинним КЗпП України не визначено, згадується в Законі України «Про державну службу», відповідно до якого стажування може проводитися в термін від одного до шести місяців для підвищення рівня професійної компетентності державного службовця (з відривом від служби) на іншій посаді державної служби, в іншому державному органі або за кордоном відповідно до законодавства.

Таким чином:

– стажування «застосовується» до співробітників, з якими вже встановлені трудові відносини;

– на відміну від випробувального терміну, стажування використовується для підвищення кваліфікації співробітника, тоді як випробувальний термін – для перевірки його відповідності конкретної професії.

Також Постановою КМУ № 20 від 16.01.2013 року “Про затвердження порядку укладення договору про стажування студентів вищих і учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах і організаціях» врегульовано порядок стажування з метою отримання студентами необхідних навичок.

Comments

comments

Share This