(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

З огляду на загальні тенденції судової практики з трудових спорів, розлучитися навіть із злісним прогульником не так просто. Роботодавцю необхідно не тільки переконатися в наявності «залізобетонних» підстав для звільнення за прогул і скласти належним чином весь пакет документів, але і в точності витримати процедуру і терміни.

Щоб уникнути відновлення прогульника на роботі через суд, роботодавцю необхідно дотримати 4 ключові етапи:

  1. Виявлення відсутності в робочий час працівника на робочому місці

Переконайтеся, що на підприємстві чітко регламентований і доведений до відома працівника під розписку режим робочого часу і визначено робоче місце (як правило, колективним договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку).

Пам’ятайте, перебування працівника в сусідньому кабінеті, на парковці компанії або на іншій території, яка їй належить, не може розцінюватися як прогул.

 

  1. Фіксація відсутності працівника на робочому місці і встановлення причин такої відсутності

Після встановлення факту відсутності працівника, керівнику необхідно наказом створити спеціальну комісію, уповноважену зафіксувати факт відсутності шляхом складання відповідного акту про відсутність працівника на робочому місці.

Акт складається в довільній формі, але рекомендуємо зафіксувати:

– дату й час складання акта,

– ПІБ осіб, які його складають,

– ПІБ та ідентифікаційні дані осіб, які присутні при складанні акта (фактично, свідки),

– П. І. Б. працівника і його посаду, щодо якої складається акт,

– період відсутності працівника на роботі (дата, час),

– інформацію про дії роботодавця, спрямовані на встановлення причин відсутності працівника на робочому місці і отримання відомостей,

– пояснення самого працівника про причини його відсутності на робочому місці і підтверджуючі документи (або фіксація в новому акті факту відмови від дачі пояснень),

– підписи осіб, що склали акт і присутніх при складанні,

– позначку про ознайомлення з актом працівника (ПІБ, дата, підпис, підтвердження викладених в акті фактів, зауваження до акта або факт відмови від підписання ознайомлення з актом).

 

  1. Отримання письмових пояснень від працівника про причини відсутності на робочому місці

Рекомендуємо вимогу про надання письмових пояснень складати в письмовому вигляді і вручати працівникові під розписку (на кожен випадок відмови – складати новий акт).

Тільки після цього етапу, після встановлення, що причини відсутності на робочому місці неповажні, власник або уповноважений ним орган має право застосувати один із заходів дисциплінарного стягнення – догана або звільнення – з урахуванням ступеня тяжкості проступку, заподіяної шкоди, обставин і минулої роботи такого працівника.

 

  1. Звільнення працівника за прогул

Оформляюється рішення керівника про звільнення працівника за прогул відповідним наказом із зазначенням підстави для звільнення. Працівника необхідно ознайомити під підпис з наказом (з обов’язковою фіксацією дати ознайомлення). У разі відмови – скласти відповідний акт.

Звертаємо також Вашу увагу:

– на необхідність щоденного складання акту, якщо співробітник кілька днів поспіль не з’являється на робочому місці;

– на терміни застосування дисциплінарного стягнення: не пізніше 1-го місяця з дня його виявлення і не пізніше 6-и місяців з дати вчинення проступку.

Залишилися питання? У нас є відповіді!

Для запису на консультацію юриста телефонуйте: 044-222-93-32

Comments

comments

Share This