(044) 222 93 32, (097) 714 92 92 office@partners.kiev.ua

Останнім часом все більш актуальним в Україні постає питання захисту авторських прав.

Згідно зі статтею 45 Закону України “Про авторське право і суміжні права” від 23.12.1993 № 3792-XII, суб’єкти авторського права і суміжних прав можуть управляти своїми правами: особисто; через свого повіреного; через організацію колективного управління.

За приписами частини першої статті 52 цього Закону, за захистом свого авторського права і (або) суміжних прав суб’єкти авторського права та суміжних прав мають право звертатися в установленому порядку до суду та інших органів відповідно до їх компетенції.

У пункті “г” частини першої статті 49 Закону України “Про авторське право і суміжні права” від 23.12.1993 № 3792-XII зазначено, що організації колективного управління повинні вчиняти від імені суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав і на основі одержаних від них повноважень дії, передбачені чинним законодавством, необхідні для захисту прав, управління якими здійснює організація, в тому числі звертатися до суду за захистом прав суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав відповідно до статутних повноважень та доручення цих суб’єктів.

Разом з тим така організація, пред’явивши позов, не є позивачем, оскільки вона звертається до суду за захистом прав суб’єктів авторського права (або) суміжних прав, а не своїх. Позивачем у таких випадках має бути суб’єкт авторського права і (або) суміжних прав, за захистом інтересів якого звернулася організація.

У випадку якщо організація колективного управління звертається на захист прав фізичних осіб, такий спір розглядається в порядку цивільного судочинства. Якщо ж вона звертається за захистом юридичних осіб, то залежно від суб’єктного складу спір розглядається в порядку господарського судочинства. При цьому не допускається об’єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства.

Таку правову позицію висловив Верховний Суд України 13.09.2017 під час розгляду справи №6-1517цс17.

З повним текстом рішення можна ознайомитись, завантаживши документ за зазначенимпосиланням.

Comments

comments

Share This